אזור ירושלים 02-5443334 |

אזור המרכז 054-7579415

רגל סוכרתית

רגל סוכרתית

הטיפול הטבעי שהציל מאות אנשים מכריתת גפיים מלאה או חלקית, באמצעות שיפור זרימת הדם ושיקום המערכות הפגועות.

רגל סוכרתית היא אחד מהסיבוכים השכיחים של מחלת הסוכרת. מדובר בשם כולל לזיהום, כיב והרס של רקמות בגפיים התחתונות. ללא טיפול מתאים, הזיהום עלול להפוך לנמק ואף להוביל לכריתת גפיים ברמות שונות.

מהם התסמינים?

• אובדן תחושה
• כאבים חזקים
• פצעים וקשיי ריפוי
• שינוי צבע העור
• תחושה מכאיבה של שריפה או עקצוץ

למה זה קורה לי?

סוכר שלא מתפרק כראוי בגוף גורם לחסימה של כלי הדם הפריפריים, ובשלב מאוחר יותר גם לחסימת ורידים ועורקים. במצב זה, הגפיים התחתונות הן הנפגעות המרכזיות בשל המרחק שלהן מהלב, והתוצאה יכולה להוביל לנוירופתיה פריפרית – פגיעה בעצבים ההיקפיים בכפות הרגליים. בנוסף, בשל פגיעה במנגנון הריפוי, כל שריטה או פצע יכולים להוביל לזיהום, קשיי ריפוי ואף לנמק.

מה הרופא עושה?

הטיפול המקובל הוא שמירה על פצעים נקיים וחבושים. אך פעמים רבות הפצעים לא מתרפאים, בעקבות הפרשות שמרטיבות את החבישה או פדים שנדבקים לפצע ופותחים אותו מחדש. בנוסף, מתבצעת הטרייה (מלשון המילה טרי) במסגרתה מסירים רקמות נמקיות ומתות עם סכין, באופן שפוגע ברקמות החיות ומגדיל את שטח הפצע. היעדר שיפור במצב הנמק עלול להוביל בסופו של דבר לקטיעה.

במצבים קשים שמגיעים לפגיעה משמעותית בהליכה או לפצעים שלא מתרפאים, יתבצע צנתור לפתיחת חסימות דרך המפשעה או במידת הצורך ניתוח מעקפים. 

איך מרפאים?

לצורך פתיחה אפקטיבית של כלי דם חסומים אנו בקליניקה עושים שימוש בשמנים עוצמתיים שחודרים את שכבות העור העמוקות, ממיסים את החסימה בכלי הדם ומשקמים את מערכת העצבים שנפגעה – עד כדי החזרת התחושה והורדת הכאב. השמנים מבוססים על סגולות מן הטבע, פרי פיתוח ייחודי של חזן רפואה טבעית.

הטיפול המקומי בפצעים מתבצע ע"י פדים ייחודיים שפיתחנו, השומרים על הפצע יבש למשך 24 שעות ואינם נדבקים לפצע. זאת ביחס לחבישות רגילות ששומרות על הפצע יבש למשך 6-8 שעות לכל היותר. 

בנוסף, משחות על בסיס צמחי מרפא כוללות חומרים פעילים בשחרור איטי, המכסים את כל הפצע בשכבת הגנה מפני חיידקים למשך 24-48 שעות. זאת להבדיל מחבישות רגילות שמאפשרות למושבות חיידקים חדשות להיווצר תוך שעתיים-שלוש. 

לצורך ביצוע הטרייה אנו עושים מתבססים על חומרים פעילים מן הטבע, שאינם פוגעים ברקמות חיות ומסייעים לבניית הרקמות מחדש, גם במקרים שבהם זרימת הדם משובשת. במידת הצורך נעשה שימוש בזן מיוחד של עלוקות. האנזימים של העלוקה מנקים את הדם, ממיסים גושים ופותחים ביעילות את החסימות שנוצרו. 

מה אנחנו עושים?

Icon-for-treatment
  • שימוש בשמנים עוצמתיים שפותחים חסימות בכלי הדם
  • שיקום מערכת העצבים שנפגעה, לצורך החזרת התחושה והורדת הכאב
  • ריפוי הפצעים ע"י פדים ייחודיים, ששומרים על הפצע יבש ומחוטא
  • שימוש בעלוקות בהתאם לצורך, לצורך ניקוי הדם ופתיחת חסימות

 

בזכות כל אלו הצלנו עד היום מאות אנשים מכריתת גפיים מלאה או חלקית.

מגיע לך להרגיש טוב!

לריפוי טבעי והקלה מיידית: